Dorost Náměšť/Koněšín - Hrotovice 8:2 (3:1)

Tým Dorost
Autor: J. Tomek
Zveřejněno: 19. 8. 2024 20:59
Odkaz na oficiální zápis
Sestava: Karmazín - Kamaryt (46.Horký), Chmelíček, Vychytil - Drtílek, Ležák D. - Dokulil (46.Lazárek), Matoušek, Ležák M.(76.Běhal), Chlanda (89.Fadrný)  - Čermák

V úvodní dvacetiminutovce měli domácí obrovský tlak a vytvořili si asi deset vyložených brankových příležitostí. Ovšem proměnili pouze dvě, což znamenalo vedení 2:0 díky brankám Chlandy a Dokulila. Další gól nepřidal ani z penalty Drtílek, a tak se hosté po souhře chyb dostali z ojedinělé akce ve 25. minutě ke snížení zásluhou Veškrny. Další zdramatizování zápasu zbrzdil diskutující Pelán, který v 27. minutě obdržel druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Domácí se po tomto incidentu až příliš uklidnili, což vedlo k řadě nepřesností až do konce prvního poločasu, kdy těsně před přestávkou upravil skóre na 3:1 Chlanda.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět s tlakem, ale další branka padla až v 58. minutě, kdy se premiérově trefil z vápna Petr Čermák. Hosté ještě jednou snížili v 67. minutě na 4:2. V závěrečné čtvrthodině pak Vychytil, Chlanda a dvěma ranami Dana Ležáka upravili skóre na konečných 8:2.

Potěšující je, že čtyři branky padly po secvičených standardních situacích, jako jsou rohy a auty. Negativními aspekty byly proměňování tutovek, kdy gól padl až z každé páté vyložené šance, a také bránění středu hřiště, kde bychom díky čtyřem hráčům měli mít vše pod kontrolou. Soupeř nám zálohou procházel a mnohé situace musela často hasit obranná trojice.